Ünlü Hakem Hırsızlık Yaparken Yakalandı

Euroleague’de tanınan hakem Matej Boltauzer, Partizan-Monaco maçından sonra Belgrad Havalimanı’nda 221 Euro değerindeki bir Tom Ford parfümünü çalarken güvenlik tarafından yakalandı.

Slovenyalı hakem, 5 Aralık 2023 tarihindeki bu olayın ardından gözaltına alındı. Belgrad’da düzenlenen maç sonrası, Boltauzer’in havalimanının duty free mağazasından parfüm çaldığı tespit edildi. Güvenlik ekipleri tarafından suçüstü yakalanan hakem, olay yerinde suçu itiraf etti.

Olayın detayları ilk olarak Sırp gazetesi Republika tarafından yayınlandı. Gazete, Boltauzer’e olayla ilgili bilgi vermek için iletişime geçtiğinde, hakemin “Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. Üzgünüm, konuşamam.” şeklinde yanıt verdiğini aktardı. Gazete, Boltauzer’e olayın video görüntülerini göndermesine rağmen, herhangi bir cevap alamadığını belirtti.

Euroleague sahalarında 2003 yılından beri düdük çalan 49 yaşındaki Boltauzer, bu alandaki en deneyimli isimlerden biri olarak bilinmektedir. En son yönettiği maç, Panathinaikos ile Maccabi Tel Aviv arasında oynanan ve Yunan ekibinin şikayetlerine neden olan tartışmalı bir Playoff karşılaşmasıydı.

Sosyal medyada da hakemle ilgili çeşitli yorumlar yapıldı. Özellikle eski Baskonia oyuncusu Matt Janning’in X platformunda yaptığı paylaşımda, “Bu adam yıllardır çalıyor! Euroleague’in birçok harika hakemi var ama bu adam en kötüsüydü ve nedenini görmek hiç de zor değil.” ifadeleri dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x